Merve Bolugur Fanları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Merve Bolugur Fanları

Merve bolugur fan

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Merve Boluğur/D-Smart Röportajı

2 posters
YazarMesaj
sumru
GeRÇek MerveJi AdMin
GeRÇek MerveJi AdMin
sumru

Merve Boluğur/D-Smart Röportajı Empty
MesajKonu: Merve Boluğur/D-Smart Röportajı   Merve Boluğur/D-Smart Röportajı Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24, 2008 2:04 pm

Acemilik artık bitti

Acemi Cadı ile herkesin sevgisini kazanan Merve Boluğur,şimdi o güler yüzünü Trt'de ki 'Aşk Yeniden' dizisinde gösteriyor.

Türkan Şoray'ın kızını oynamak,her genç oyuncunun hayallerinden biridir.'Aşk Yeniden' adlı dizide Türkan Şoray'ın ve Cihan Ünal'ın kızını oynama şansı bulan Merve Boluğur,genç ve yetenekli bir oyuncu.Eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde alan Boluğur ile oyunculuğu,projeleri ve yeni dizisi üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Oyunculuğa nasıl başladınız?

Aslında oyuncu olmak gibi bir hayalim yoktu.Hedefim sunuculuk ve spikerlikti.
Daha sonra gelen reklam filmleriyle oyunculuğa başlamış oldum.Beni orada görüp beğenen yönetmenim oyunculuk teklif etti.Önce sinema filmleri ile başladım.'Keloğlan Karaprens'e Karşı' ve
'Gomeda' filmlerinde oynadım.Kendimi beyazperde de görünce oyunculuğa devam etmek istediğime karar verdim ve oyunculuk eğitimi almak için Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne gittim.Eğitimimin daha birinci yılında Acemi Cadı'da oynamam için teklif geldi.Önceleri tedirgin oldum.Çünkü başroldü.İyice düşündükten sonra oynamaya karar verdim.Böylece dizi oyunculuğuna da başlamış oldum.Orada Nergis Kumbasar ve Şenay Gürler gibi çok önemli isimlerle çalıştım.Onlar bana çok yardımcı oldular.Özellikle Şenay Gürler bana neler yapmam ve nasıl oynamam gerektiği konusunda ciddi destek verdi.Onları da unutamam.

'Aşk Yeniden' dizisi için nasıl teklif aldınız?

O biraz şans oldu.'Acemi Cadı' yeni bitmişti ve aklımda dizi oyunculuğu yapmak gibi bir düşünce yoktu.Sonra bir gün başka bir iş için Ay Yapım'a görüşmeye gittim.Orada yönetmenimiz Bora Tekay ile karşılaştık.Bana 'Aşk Yeniden' adlı diziye başlayacağını ve başrollerinde Türkan Şoray ve Cihan Ünal'ın oynadığını söyledi.Onların ismini duyunca çok heyecanlandım.Okumam için senaryoyu verdi.Sonrada dizide oynamaya başladım.

Türkan Şoray ile çalışmak nasıl?

İnanılmaz bir şey.Türkan Şoray'ın adını söylediğim zaman bile çok heyecanlanıyorum.Hele Türkan Şoray ile ilk sahnemiz,anne kızın sarılma sahnesiydi.Kalbimin nasıl attığını sesçi arkadaşlar anlattı.Sahne öncesi mikrofon takılırken kalbimin attığını duymuşlar.
Bu dediklerim Cihan bey için de geçerli.Sette her ikiside bana çok yardımcı oluyorlar.Set benim için bir okul gibi.
Cihan Bey diksiyonuma,Türkan Hanım da oyunculuğuma destek oluyor.Set her bittiğinde onların yanından cebimi doldurmuş olarak çıkıyorum.Kendimi emekleme döneminde gibi görüyorum.Cebime ne kadar çok şey koyarsam,benim için o kadar iyi olacağına inanıyorum.

Sinema filmi projeleriniz varmı?

Var.Fakat, sinemada daha aykırı rollerde oynamak istemiyorum.Bunun için de beklemeye razıyım.

Komedi türü dizilerde oynadınız,dram oynamayı düşünüyor musunuz?

Evet.Çünkü benim illa komedi oynarım gibi bir kuralım yok.Yakında başlayacak 'Çemberin Dışında' adlı dizide travma geçiren bir kızı oynadım.

HEDEFLERİ İÇİN ACELE ETMİYOR

Merve Boluğur,hedeflerine yavaş yavaş ve emin adımlarla ilerlemek istiyor.O'nu ilk reklam filmleriyle tanıdık sevdik,daha sonra sinema filmleri ve sonra herkesin ilgiyle izlediği Acemi Cadı ile karşımıza geldi.Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi alan Merve Boluğur,şimdilerde TRT'de yayımlanan,başrollerini Türkan Şoray ve Cihan Ünal'ın oynadığı dizide çiftin kızını oynuyor.Hedeflerinden biri,sunuculuk ve spikerlik olan Boluğur,ileride özellikle moda programı sunmak istiyor.Bu hedefine ulaşmak için doğru tekliflerin gelmesini bekliyor.Güler yüzlü olmasını,dramada oynamasına engel olmadığını düşünüyor.'Acemi Cadı'dizisi bittikten sonra dinlenmeyi düşünen genç oyuncu Türkan Şoray ve Cihan Ünal isimlerini duyduktan sonra ara vermekten vazgeçip 'Aşk Yeniden' dizisinde rol almayı istemiş.Oynadığı rollerin üstüne yapışmayacağını düşünen Boluğur,oyuncunun her kalıba girebileceğine inanıyor ve aynı zamanda bir oyuncunun her kalıba girmesi gerektiğini düşünüyor
burakarub
GeRÇek MerveJi AdMin
GeRÇek MerveJi AdMin
burakarub

Merve Boluğur/D-Smart Röportajı Empty
MesajKonu: Geri: Merve Boluğur/D-Smart Röportajı   Merve Boluğur/D-Smart Röportajı Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24, 2008 2:05 pm

sağol jnm
http://mervebolugur.benimforum.org

Merve Boluğur/D-Smart Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» merve bolugur cafe