Merve Bolugur Fanları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Merve Bolugur Fanları

Merve bolugur fan

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

yeni asır dergisi

2 posters
YazarMesaj
sumru
GeRÇek MerveJi AdMin
GeRÇek MerveJi AdMin
sumru

yeni asır dergisi Empty
MesajKonu: yeni asır dergisi   yeni asır dergisi Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24, 2008 2:10 pm

Yeni Asır
ACEMİ CADI'NIN "AYŞEGÜL"Ü, AŞK YENİDEN'İN "EYLÜL"Ü OLDU

Çok şanslıyım!

Henüz 19 yaşında olmasına rağmen oyunculuktaki başarısıyla adından söz ettiren Merve Boluğur, yeni dizisiyle yükselişe geçti. Türk Sineması'nın Sultanı Türkan Şoray'la anne-kızı oynadığı için de çok mutlu

RÖPORTAJ: MÜJGAN KULLE

O, 7'den 77'ye herkesin sevgisini kazanmış yetenekli bir oyuncu... Güzelliğinin yanı sıra sempatik ve sıcak kanlı bir genç kız olan Merve Boluğur'un yüzünden gülümseme hiç eksik olmuyor.
"Acemi Cadı"da canlandırdığı "Ayşegül" karakteri ile büyük bir çıkış yakalayan Merve, şimdilerde "Aşk Yeniden"in Eylül'ü olarak karşımızda.
Başrollerini Türk Sineması'nın Sultanı Türkan Şoray ile usta aktör Cihan Ünal'ın paylaştığı dizide Merve, Türkan Şoray-Cihan Ünal ikilisinin kızlarına hayat veriyor. Genç oyuncuyla yeni dizisi, beklentileri, hedefleri ve alışverişle modaya bakışını konutuk.
* Merhaba Mervecim... En son görüşmemizden bu yana nasılsın bakalım?
- Süper! Keyifli, enerjik ve pozitif...
* Her zamanki gibi desene...
- Evet öyle... (gülüyor)
* Bize önce "Eylül"ü anlat...
- Eylül, benimle aynı yaşlarda, çok şeker, aklı başında, pozitif, ailesine fazlasıyla düşkün ve yurt dışında mastır yapmış, sevdiği genç olan Aslan'la evlilik hayalleri kuran bir genç kız.
Aslan'la birlikte ailesine süpriz yaptığı bir anda, ailenin de ona bir sürprizi olacak. Çünkü annesi ile babası ayrılmanın eşiğinde. Fakat Eylül bundan habersiz ve ne olduğunu anlamaya çalıştığı bir dönem geçirecek... Sonrasını anlatmam, izleyenlere sürprizimiz olsun.
* Öyle olsun bakalım... "Aşk Yeniden"de Yeşilçam'ın iki dev ismi, Türkan Şoray ve Cihan Ünal'la aynı seti paylaşmak sana artılar getirecektir...
- Kesinlikle, hatta şimdiden getirdiğini söyleyebilirim. Bu diziyi seçmemin en önemli sebebi kadrosunun çok iyi olmasıydı. "Acemi Cadı"yla iyi bir başlangıç yaptım ve ikinci işim de, beni bir adım daha ileri götürecek bir proje olsun istiyordum. Bunun için senaryo, yönetmen ve oyuncu kadrosu önemliydi. Türkan Şoray'ı duyduğum anda "kesinlikle bu işte ben de olmalıyım" dedim.

"USTA" HEYACINI
* Çekimler sırasında heyecanlanıyor musun?
- Daha baştan oyunculuğu tercih etmemde Türkan Hanım ve filmlerinin çok büyük etkisi olduğunu söylemeliyim. İster istemez heyecan oluyor... Hatta, ilk bölümde Türkan Hanım'la oynadığım bazı sahnelerde heyecandan zorlandığım bile oldu. Özellikle benim gibi bu işin başında olan biri için inanılmaz bir tecrübe, Türkan Hanım'la oynamak.
* Kendi oyunculuğunu eleştirdiğin oluyor mu?
- Tabii ki... Sürekli gözlem yapıyorum. Kendimi eleştirmek de çok hoşuma gidiyor. Çünkü öylelikle hep daha iyisini yapma azmi kazanıyorum.
Dizinin sesli çekilmesi de benim için büyük avantaj oldu. Diksiyonuma çok dikkat ediyorum.
Acemi Cadı'dan sonra bu işimde de çok şanslı olduğumu düşünüyorum.
Cihan Bey de son derece disiplinli, işini çok seven bir aktör. Diksiyon konusunda bana çok yardımcı oluyor. Onları izlerken bile çok şey öğreniyorum.
Zaten kimse "oldum" dememeli bana göre. Eğer dersem kendimi asla geliştiremem.
Oyunlarımı ekrandan izlerken "şöyle yapsaydım ya da yok daha iyisi olabilirdi" ölçüp biçiyorum. Bu ikinci işim, emin adımlarla daha iyiye gittiğimi düşünüyorum. Ama bir oyucunun gerçek performansını tiyatro ve sinemada sergileyebileceğine inanıyorum. Ve iyi bir sinema filmiyle bunu gerçekleştirmek istiyorum. Bu ilk sesli çekim deneyimimde diksiyonla ilgili problemlerimi düzeltmeye çalışıyorum. Hatta bunun için ders de alıyorum.

EMİN ADIMLARLA
* Peki Merve nasıl bir oyuncu?
- Benim "oyuncu olmalıyım" dediğim ilk an, sinemaya gidip kendimi beyaz perdede gördüğüm andı. O andan bu zamana yaklaşık 3 sene geçti ve o karar kendi adıma aldığım en doğru karardı.
Oyunculuk çok farklı bir şey. Her türlü karaktere bürünebiliyorsunuz. Oynadığınız an, Merve ve Merve'nin o anki ruh hali geride kalıyor. Başkası oluyorsunuz. Dışarıdan kolay da gözükse, çok emek ve zaman isteyen bir iş olduğu tartışmasız.
* Çekimler nasıl gidiyor?
- Çok keyifli... Bazen çekimlerin sabaha kadar sürdüğü bile oluyor ama hiç şikayet etmiyorum. Çünkü benim evim, setim ve böyle olduğu için çok mutluyum.
* Hayalini kurduğun bir proje ve canlandırmak istediğin bir karakter var mı?
- "SinCity"ye bayılırım. Filmin çizgi roman olması ve siyah-beyaz görüntüler çok hoşuma gidiyor. Her izlediğimde "bu filmde ben olsaydım, ne yapardım?" diye seyrediyorum. Ama en çok arıza, depresif, kötü karakterler ilgimi çekiyor. Bir de erkeksi bir kadını oynamak...

ADAYLARA TAVSİYELER
* Genç oyuncuların sayısı günden güne artıyor. Sana göre artı ve eksileri neler?
- Dizilerin artmasıyla birlikte oyuncu ihtiyacı fazlalaştı doğal olarak. Günümüzde oyuncu olmak çok zor değil. Çünkü tüm bu dizilere insan yetiştirmek gerekiyor. Bunların kimi kendini gösteriyor, kimi zaten başarısızsa yok olup gidiyor. Tabii bir dizide oynayıp "ben oyuncu oldum" diyenler de var. Bir, iki diziyle oyuncu olunmuyor... Özellikle bu işe senelerini vermiş, çok yetenekli ve şevkle çalışan insanların yerine sadece güzel veya şöhretli olduğu için oynatılan insanları da görüyoruz. Ama izleyicinin bunu ayırabildiğini düşünüyorum.
* Oyunculuğu seçmek isteyen gençlere önerilerin...
- Çok acele etmesinler, okullarını bitirsinler. Aile, her yerde olduğu gibi burada da çok önemli. Aileler çocuklarının hep yanında olsun. öncelikle bu işi gerçekten sevmeleri gerekiyor. Kendilerini bilmeleri de çok önemli. Çünkü para kazanıyorsun, tanınmaya başlıyorsun. Ama şöhret dediğimiz şey, gelip geçici. "Aile, iyi ajans, doğru tercih" diyorum kısacası.
* Çekimler dışında neler yapıyorsun?
- Kendime vakit ayırmayı, yalnız kalıp kendimi dinlemeyi tercih ediyorum. Film izliyorum bol bol, internete giriyorum, arkadaşlarım ve ailemle vakit geçiriyorum. Genelde Nişantaşı'ndayım... Burada gezmek bana iyi geliyor.

Yeni bir akım yaratacak
* Acemi Cadı'da Ayşegül'ün giyim tarzı beğeni toplamıştı. Bu dizide de moda akımı yaratabilecek misin?
- Ayşegül'ün takıları, tokaları içi az uğraşmadık...(gülüyor) Çok keyifliydi, taçların üstüne tüy takıp Ayşegül taçları veya küpeden kolye yapıyordum. Özellikle çocuk izleyici çok dikkatli, ne giydiğini, ne taktığını çok iyi gözlemliyor. Ben de, kendim üstüne bir şeyler, katmayı, her şeyi çok amaçlı kullanmayı seviyorum. Bunu normal yaşantımda da yapıyorum. Acemi Cadı'daki yönetmenim Feride Abla bana "Sen moda editörlüğü yapsana" diyordu... (gülüyor) Çünkü bir hafta giydiğim bady'yi birkaç hafta sonraki bölümde süsleyerek eteğe dönüştürdüğümü biliyordu... Yeni dizide Eylül'ün giyim tarzı bana çok yakın, genç kızların ilgisini çekecek, diye düşünüyorum.

KEYİFLİ ZAMANLAR
* Yeni sezon tasarımlarını nasıl buldun? En beğendiğin parçalar neler oldu yeni sezonda?
- Kısa botları sevdim. Vazgeçilmezlerimse şort, eşofman, kırmızı topuklu ayakkabı ve şapkalar.
* Alışverişle aran nasıl?
- Son zamanlarda daha çok alışveriş yaptığımızı söyleyebilirim.(gülüyor) Nede olsa görselliğin ön planda olduğu bir iş yapıyorum ve alışveriş yapmak beni mutlu ediyor.
* Giyimde tercih ettiğin markalar var mı?
- Belli markalar var tabii... Örneğin Mango, Zara, Topshop bunların başında geliyor benim için
mervenin_hayranı264
GeRÇek MerveJi AdMin
GeRÇek MerveJi AdMin
mervenin_hayranı264

yeni asır dergisi Empty
MesajKonu: Geri: yeni asır dergisi   yeni asır dergisi Icon_minitimePaz Haz. 01, 2008 3:24 pm

saol canım

yeni asır dergisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» go girl dergisi